Ekonomi

Axa, Groupama’nın Türkiye’deki iştiraklerini satın aldı

Axa’dan yapılan açıklamada, Groupama’nın Türkiye’deki sigorta operasyonlarını satın almak için anlaşmaya varıldığı bildirildi. Şirket, Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş.’nin hisselerini elinde bulunduran Groupama Investment, Bosphorus Holding A.Ş.’nin yüzde 100 hissesini devralacak. Tarafların anlaşmanın karar ve şartlarını açıklamama konusunda anlaştıkları da belirtildi.

Axa International Center Genel Müdürü ve Axa Insurance Stratejik Gelişim Lideri Nuria Fernández, “Bu satın alma, teknik iş kollarımızda ölçek yaratmaya yönelik stratejimizin güçlü bir yansımasıdır. Ana iş kollarımızda güçlü bir dağıtım ağından faydalanmamızı ve pazar payımızı artırmamızı sağlayacak bu anlaşmadan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Axa Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Ölken, “İşimizi birlikte büyütmek için sabırsızlanıyoruz ve müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için sorunsuz bir geçiş sağlamaya kararlıyız” dedi.

Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ile Rekabet Kurulu’ndan gerekli onayların alınmasının ardından ihale süreci tamamlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu