İş

New York’ta Türkevi’nde ekonomi ve ticaret zirvesi düzenlendi

NEW Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) ABD şubesi ASKON USA tarafından Türk-Amerikan ticari ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. ekonomive ticaret zirve yaptı.

Türkevi Aydın’da düzenlenen 1. Trend&Trade Türkiye-Amerika Ekonomi ve Ticaret Zirvesi’nde New York Belediye Başkanı Eric Adams, Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, Prospect Park Belediye Başkanı Mohammed Khairullah, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, ASKON Genel Lideri Orhan, ASKON ABD Lideri Ayhan Özmekik Türk ve ABD’li iş adamları katıldı.

Orhan Aydın burada yaptığı konuşmada etkinliğin Türkiye ve ABD için hayırlı olacağına inandığını belirterek, ekonomi ve ticaretin iki ülke işbirliğinde önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Türkiye ile ABD arasındaki ticaret hacmine de değinen Aydın, “Hedefimiz karşılıklı ticaretimizi geliştirerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmaktır.” dedim.

Türkiye ile ABD’nin hemen hemen her alanda işbirliği yapma imkanına sahip olduğunu vurgulayan Aydın, Türkiye’deki eserleri Kuzey ve Güney Amerika pazarına sunabilmek için ABD’de “ihracat üssü” kurmak istediklerini belirtti.

Türkiye’nin Avrupa, Afrika, Asya ve Ortadoğu pazarlarına yakınlığına dikkat çeken Aydın, ABD’li girişimcileri Türkiye’ye yatırım yapmaya davet etti.

“200’den fazla üyeye ulaştık”

ASKON USA Lideri Özmekik, kısa bir süre önce kurulduklarını hatırlatarak, “200’den fazla üyeye ulaşarak ABD’nin en büyük Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşu olduk” dedi. terimleri kullandı.

ABD’deki Türk toplumunu merkezde ve daha dinamik tutacaklarını anlatan Özmekik, ABD-Türkiye ilişkilerinin gelişmesinde de rol oynayacaklarını söyledi.

Türk eserlerinin ABD pazarında yer almasına öncülük edeceklerinin altını çizen Özmekik, “Burada kurulacak önemli bağlantılar ve iş birliği imkanlarının belirlenen hedeflere ulaşma sürecine büyük katkı sağlayacağını temenni ediyor, temenni ediyorum. birlikte ticaret yapabilme kültürümüzün artacağını düşünüyorum.” dedi.

Belediye Başkanları Adams, Sayegh ve Khairullah da etkinlikte konuşmalar yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu