Haber

Ordu’da trafik denetimleri: Geçen hafta 22 yaralanmalı kaza meydana geldi

Ordu’da polis ekiplerinin trafik kazalarını azaltmak için yaptığı kontrollerde son bir haftada 9 bin 657 araç ve sürücüleri denetlendi.

Polisten yapılan açıklamada, son bir hafta içinde Ordu genelinde 22 yaralanmalı trafik kazasının meydana geldiği, bu kazalarda 26 kişinin yaralandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin trafik kazalarını azaltmak için yaptığı kontroller kapsamında 32 araç sürücüsü alkollü araç kullanmaktan, 83 sürücü modifiyeli araç sürücüsünden, 15 sürücü drift ve kusurlu şerit değiştirmekten, 94 sürücü hakkında soruşturma açıldı. kırmızı ışık ihlali, 670 sürücü aşırı hız. Limit aşımı, 35 araç sürücüsüne seyir halindeyken cep telefonuyla konuşma, emniyet kemeri takmayan 8 araç sürücüsü ve kask takmayan 53 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ekipler tarafından yapılan diğer kontrollerle birlikte toplam 9.657 araç denetlendi, 1.924 araç sürücüsü hakkında işlem yapıldı, 121 araç trafikten men edildi, 32 araç sürücüsünün ehliyeti geri alındı. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu