Haber

Polisin barış uygulamasında 883 kaçak göçmen yakalandı

ANKARA (İGFA) –İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri ile Göç İdaresi Başkanlığı’na bağlı taşra birimleri, barış amacıyla barış tatbikatı yaptı. sistematik olmayan göç ve göçmen kaçakçılığına karşı aktif çaba gösterilmesi.

Başvuru; 7.424 noktada, 32.618 işçi ve 9.651 ekiple, yabancıların kalabileceği terkedilmiş yerler, daha çok ikamet ettikleri yerler, toplu eğlence yerleri, TIR garajları, terminaller, liman ve balıkçı barınakları, toplu taşıma durak ve istasyonlarında gerçekleştirildi.

Düzensiz Göç ile Çaba Barışı uygulamasında; Halka açık yerler, terminaller ve diğer yerler dahil olmak üzere 5.417’si terkedilmiş bina olmak üzere toplam 18.909 yerde denetim gerçekleştirilmiştir. Denetlenen alanlarda 6’sı yabancı uyruklu toplam 14 organizatör gözaltına alınırken, 883 düzensiz göçmen yakalandı. Arananların 57’si yabancı uyruklu, 8’i terör örgütü üye/ilişkisi olmak üzere toplam 661 kişi tespit edilirken, 494’ü yabancı uyruklu ve 78’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 572 kişi hakkında idari yaptırım uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu