Ekonomi

Bakan Işıkhan, memur zammına ilişkin anlaşma için ağustos sonunu işaret etti

AK Parti’nin ‘Kent Buluşmaları’ kapsamında Çorum’a gelen Işıkhan, Vali Mustafa Çiftçi’yi ziyaret ederek kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay’ı ziyaret eden Işıkhan, partililerle görüşmeye geldi.

Işıkhan, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılına yürüyeceklerini söyledi.

Işıkhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yolun başında bu yüzyılı emek, üretim, çalışma yüzyılı yapacağız dedik. Biliyorsunuz göreve gelir gelmez asgari fiyatımızı belirledik. Ardından , memur ve emekli memurlarımızın maaşlarının iyileştirilmesi için hızla harekete geçtik.

tarih verdi

Geçtiğimiz hafta kamu çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayı sonunda tamamlanmasını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları mutlu edecek olumlu bir sonuçla sonuçlanmasını temenni ediyorum. Bugüne kadar milletimizin talep ve isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde hep insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik.

Emeğin ve alın terinin hakkına saygı duyduk. Emeklilerimize, çalışanlarımıza, patronlarımıza ve sendikalarımıza hiçbir zaman kulaklarımızı tıkamadık. Katılımcı sosyal devlet anlayışımız bunu gerektirse de her zaman milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da sahadan gelen görüşleri birebir bilinç ve vizyonla dinlemeye devam edeceğiz.”

haber-dikmen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu